Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - Kriz Google'ın yaratıcılığını vuruyor
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa
Kriz Google'ın yaratıcılığını vuruyor Yazdır E-posta

Google, ekonomik kriz önlemleri dahilinde çalışanların mesai saatlerinde ilgilenebildikleri projelerden destek çekiyor.

İnternetin Godzilla'sı Google bile, ekonomik krizin ısırıklarından kaçamıyor. Şirket, Lively ve SearchMash'i sonlandırmak, Google Page Creator'u bitirip işlevlerini Google Sites'a kaydırmak, Google Finance'a reklam almak gibi görünür önlemler yanında bazı bürolaraını kapamak, ihtiyaca ve yeteneğe göre değil edilen kara göre yeni çalışanlar almak, çalışanlarına yaptığı güzelliklerin bütçesini kısmak gibi perde arkası ayarlamalar da yapıyor.

Ancak bu önlemlerin belki de en acısı "Yüzde yirmi" uygulamasının sakatlanması. Google çalışanları, mesai saatlerinin yüzde yirmisini, şirket için kendi insiyatifleriyle geliştirdikleri projelere harcayabiliyordu. Ama, çevrimiçi reklamların getirdiklerinden başka gelir kaynakları da araştıran Google, mühendislik bölümlerinin başkan yardımcılarından kar etmesi en muhtemel 20 projeyi listelemelerini istedi. Listeye giremeyen projelerin şirketten destek alması zor görünüyor. Bu da, Google'dan yakın zamanda kopuşların başlaması anlamına geliyor.

Kaynak: Milliyet Teknoloji

 
< Önceki   Sonraki >

Google Translate

arama