Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - "Oyun var program var"
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa
"Oyun var program var" Yazdır E-posta

Üniversite öğrencisi Serkan Aslan, "Ceoshare" isimli bir oyun ve yazılım arama motoru kurdu. Aslan, motorun türünde ilk olduğu iddiasında.
Google Yahoo'yu iki kez geçti! (18/10/2008) Arama e-postaya yaklaşıyor (09/08/2008) Google'a içeriden darbe! (28/07/2008) Pamukkale Üniversitesi Matematik Bölümü'nde öğrenci olan Serkan Aslan, ilginç bir projeye imza attı. Aslan, aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır ve 4 arkadaşının yardımıyla oyun, program ve aygıt sürücüsü arayan "Ceoshare" isminde bir arama motoru kurdu. Ceoshare, bir oyun ve yazılım arama motoru ve aranan sonucu 80 bin muhtemel sonuç arasından 30 salise ile 4 saniye arasında bulup getirebiliyor. "Kırık" bağlantıları ise 12 salise içerisinde gösteriyor.

Kelime bazında arama yapan bilindik arama motorlarıyla aranan sonucu bulmanın zor olduğunu, bu yüzden böyle bir işe giriştiğini söyleyen Aslan, Ceoshare'in alanında ilk olduğu iddiasında. Arama motorunu şimdilik evinde kurduğu 1 GB'lık sunucuda barındıran Aslan, ilk hedefinin 250 bin arama sonucuna çıkmak, daha sonra da lisanslı oyun ve yazılımların yasal yollardan satışına aracı olmak olduğunu belirtiyor.

Siz sormadan söyleyelim, site lisanslı oyunları "kırmak" için kullanılan "crack" yazılımcıklarını, seri numaralarını ve seri numarası üreticileri bulmuyor, buldurmuyor.

 Kaynak: Yahoyt.com / Aklı fikri teknoloji olanların sitesi

Konuyla ilgili diğer haberler

 
< Önceki   Sonraki >

Google Translate

arama