Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - web tasarım
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa arrow web tasarım

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Macromedia's Flash Player. Get the latest flash player.

web tasarım Yazdır E-posta

Web Tasarım Web Sayfası Nedir?
Web sayfası internet ortamında firmanızı ve ürünlerinizi istediğiniz şekilde zamandan bağımsız bir mekanda müşterilerinize bilgi ulaştırabileceğiniz en ekonomik çözüm yoludur.

Web tasarımı neden yapılır?

www> Firmanıza dünyanın herhangi bir yerinden 24 saat boyunca ulaşılabilme imkanı sağlar.

www> Ürünlerinizin pazar ve pazarlama gücünü arttırır.

www> Firmanızla ilgili bilgilere hızlı, kolay ve en ekonomik yoldan ulaştırır.

www> Ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenen müşterilerinizin maliyetlerini azaltır.

Web tasarımının yanında verilen hizmetler:

www> Alan adı kayıt (Domain kayıt).

www> Ürün yönetim sistemi.

www>
İçerik yönetim sistemi.

www>
Arama motorlarına kayıt.

www>
Arama motoru optimizasyonu.

www>
Sayfa güncelleme / yenileme.

www>
E pazarlama

www>
Google sponsor bağlantı adwords reklam

www>
Google 1. (Birinci) sayfa (Sıra)

www>
İnternet reklamcılığı.

www>
Danışmanlık.

www>
Teknik Destek.


Vikipedi, özgür ansiklopedi

Web grafik tasarımı

Vikipedi, özgür ansiklopedi

(Web tasarım sayfasından yönlendirildi)
Git ve: kullan, ara

Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Klasik anlamda kara kalemle başlayan tasarım alanından farklı olarak web tasarımcısının bilgisayar ve web dünyası hakkında geniş bir bilgi dağarcığına sahip olmasını da gerektirir. Bu yanı ile klasik sanat anlayışından ayrılarak teknolojik bir hızlı tüketim yardımcısı haline gelmektedir. Henüz standartlaşmamış olmakla birlikte kendi kurallarını içinde barındırır.

Web teknolojileri günümüzde reklamcılık habercilik ve e-ticaret gibi alanlara daha iyi hizmet edebilmeye başladıkça web tasarım kurallarını da etkilemektedir. Bu nedenle Web Tasarımcısı; bir insanın web sayfalarında ne kadar süre kaldığı, gözlerini sayfayı takip ederken nasıl hareket ettirdiği gibi bir tüketicinin psikolojik davranışları konularında da eğitmek zorundadır. Diğer bir ana konu da grafik çalışmalarının kağıt, kalem ve boyalarla değil yine bilgisayar ortamındaki yazılımlarla yapılması gerekliliğidir.

Web standartları [değiştir]

Web standartları, değişik web cihazlarının, web içinde sunulan bilgileri ayni şekilde kullanıcıya göstermesine yardim eden bir takım teknolojileri toplamına verilen isim. Web standartları sayesinde, sunulan bilgi, herkes tarafından erişebilir hale geliyor.

Web dünyasının ana dilleri HTML (Hypertext Markup Language) ve CSS (Cascading StyleSheets). Bu standartlar web tasarımcılarına bir sayfanın nasıl kodlanması gerektiğini göstermenin yani sıra İnternet tarayıcılarına bir sayfanın kullanıcıya nasıl görünmesi gerektiğini söyleyen bir takım kuralları içinde barındırıyor.

World Wide Web Consortium (W3C), Web ile ilgili tüm alanlarda araştırmaları yöneten ve standartları geliştiren ticari kurumlar ve eğitim kurumlarının konsorsiyumudur.

Ana kurallar [değiştir]

Erişebilirlik

Web standartları, kullanıcıların sayfanızı açabilmesini, içerisinde dolaşabilmesini, sunmak istediklerinizi alabilmesini sağlayacaktır.

Ulaşılabilirlik

Eğer sunum ve bilgiyi, yeni geliştirilen CSS kuralları ile ayırırsanız, sunulan bilgi, herkese ve her cihaza ulaşabilecektir. Kullanıcı, yepyeni bir bilgisayar ya da cep telefonu tarayıcısı ayni bilgiye sorunsuz bir şekilde ulaşabilecektir.

Hızlı yüklenme

CSS ile yapılan bir sayfa ile tablo ile yapılmış bir sayfa arasındaki boyut farkı yüzde 25 ile 50 arasında değişmektedir. Hızlı olduğunu düşündüğünüz bir web ana sayfasını bilgisayarınıza keydedin ve boyutuna bakarsanız daha iyi anlayacaksınız. Eğer Jakob Nielsen'e inanan birisi iseniz, Jakob'un yaptığı bir araştırmaya göre kullanıcı bir sayfanın yüklenmesini 20 saniyeden daha fazla beklemiyor.

Düşük bant genişliği kullanımı

Sayfalarınızı barındıran şirket, kullandığınız band genişliğine orantılı olarak aylık para alır. Eğer web standartları ile hazırlamış olduğunuz sayfaların boyutu küçük ise, web sitenizde daha düşük bir band genişliği kullanacak ve bu size ya da müşterinize para tasarrufu sağlayacaktır.

Arama motorlarında sıralama

Arama motorlarının mantığını bilmeniz gerekir. Örneğin google süper olduğunu düşündüğünüz flash sitenizin içerisinde sadece text tabanlı arama yaparak indekslemeye çalışacaktır. Flash tasarım içerisinde text okunamadığından sayfalarınız google tarafından dikkate alınmayacaktır. Fakat flash kullanılan bir web tasarımın html kodunun içindeki meta tag ve keywordslerini girerseniz sadece bunlar göz önünde bulundurulacaktır. Küçük bir ip ucu olarak ; illa flah intro kullanmanız gerekiyor ise meta tag ve keywordslerinizi yazdıktan sonra flash dışından main page e bir giriş linki verin bu arama motorlarının spiderlarının sitenizin içine girmesine imkan sağlayacaktır.

Bakım kolaylığı

Bilgi ve sunumun ayrılması sayesinde eğer site içinde, sitenin tümünü etkileyecek bir değişlik yapılması gerektiğinde, CSS dosyası üzerinde değişiklik yapılması, tüm siteyi etkileyecektir. Bu şekilde her bir sayfayı tek tek düzenleyeceğinize tek bir değişiklikle sorunun üstesinden gelebileceksiniz.

Hukuksal sorumluluk

Birçok ülkede engelli İnternet kullanıcıları için kanunlar çıkartılmış durumdadır. Uyacağınız kurallar hukuksal sorunlarla karşılaşmanızı da engeller.


Kaynak:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Web_tasarım
 

Google Translate

arama

başvuru formları

kazanç

Google'da reklam verin