Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - "Türk Telekom saniye sistemine geçmeli"
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa
"Türk Telekom saniye sistemine geçmeli" Yazdır E-posta
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Üstün Bol, ''Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin vermiş olduğu bozma kararı da dikkate alınarak Türk Telekom'un bir an önce saniye sistemine geçmesi gerektiğini'' kaydetti.

Üstün Bol, yazılı açıklamasında, bir kişinin, Türk Telekom'un saniye sistemi yerine kontör sistemi uygulayarak yılda 360 milyon YTL haksız kazanç elde ettiği isnadıyla Karaman 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açtığını, mahkemenin geçmiş teamülleri de göz önüne alarak davayı reddettiğini hatırlattı. Bunun üzerine, Yargıtay'da temyiz davası açıldığını ve Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin, Asliye Hukuk Mahkemesinin kararını ''usul ve yasaya aykırı olduğu'' gerekçesiyle bozduğunu belirten Bol, şunları kaydetti:

''Türk Telekom yıllardır kontör sisteminden, saniye/konuştuğun kadar öde sistemine geçmeyerek tüketicilerden haksız kazanç elde etmektedir.

Yargıtay 13. Dairesinin vermiş olduğu bozma kararı da dikkate alınarak Türk Telekom bir an önce saniye sistemine geçmelidir. Saniye sistemine geçiş Türk Telekom'un tüketiciyle barışmasına aracı olmalıdır. Aksi halde mahkeme kararından sonra saniye sistemine zorunlu olarak geçilecek, bu da tüketicilerin gözünde Türk Telekom'un itibarını daha da zedeleyecektir.''

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2007/07/17/son/soneko35.asp

Konuyla ilgili diğer haberler

 
< Önceki   Sonraki >

Google Translate

arama