Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - internet reklam
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa
internet reklam
İnternet, reklamda kriz dinlemedi 2012'de 100 milyar dolara ulaşacak Yazdır E-posta
WAN-IFRA Başkanı Christoph Riess, İstanbul’da gerçekleşen Dijital Yayıncılık Konferansı’nda, “2009’da 50 milyar dolar olan internet reklam pazarı, 2012’de 100 milyar dolara çıkacak” dedi.

DÜNYADA 120 ülkede 18 bin yayıncı ve 15 bin internet kuruluşunun üye olduğu, alanında en önemli küresel meslek örgütü olan Dünya Gazeteler ve Gazete Yayıncıları Birliği (WAN-IFRA) dün İstanbul’da 18’inci Dünya Dijital Yayıncılık Konferansı’nı düzenledi. Konferansın açılışında konuşan WAN-IFRA Başkanı Christoph Riess, internet reklam pazarının büyümesine dikkati çekti. 2009’da 50 milyar dolar olan internet reklam pazarının 2012’de 100 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini vurgulayan Riess, “Ekonomik krizle birlikte televizyon ve gazete reklamlarında düşüş yaşandı. Televizyon reklamları 2010’a doğru tekrar yükselişe geçti. İnternet reklamları ise krizde bile yükselişteydi” dedi.

İnternet reklamları artıyor

2009’da dünya reklam pazarının yüzde 75’ini televizyon, gazeteler ve internet, yüzde 25’ini ise diğer yayın organlarının paylaştığını belirten Riess, 2012’de çok az değişiklikle bu oranların yüzde 77’ye yüzde 23 olacağını söyledi. Verdiği oranların yanıltıcı olmaması gerektiğini belirten Riess, “Gazete reklamları kan kaybediyor. Gazete reklamlarının azaldığı oranda internet reklamları artıyor” dedi. Riess, dergi, radyo, sinema ve outdoor reklam pazarının hep aynı seviyeyi koruduğunu söyledi. Yaşa göre e-mail ve sosyal medya kullanım oranlarını açıklayan Riess, 18-29 yaş arasındaki kesimin e-mail ve sosyal medyayı neredeyse aynı oranda kullandığını, 50-60 yaş arasında ise e-mail kullanım oranının aynı kalırken sosyal medya kullanım oranının yaklaşık yüzde 40 azaldığını anlattı.
Devamını oku...
 
İnternet yeni gelir modelleri yaratıyor Yazdır E-posta
İnternet yeni gelir modelleri yaratıyor

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyeleri, interneti yeniden keşfetti. EGD merkezinde düzenlenen "Google ile İnternet Keşfi" seminerine Google Türkiye - Ortadoğu ve Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil ve Google Seminer Lideri ve Digital Graphics Genel Müdürü Özgür Deniz Aydın katıldı.
Devamını oku...
 
İnternet reklamcılığına bekliyoruz Yazdır E-posta

Google'ın Stratejik Partner Geliştirme Müdürü John Farrell, Türk şirketlerin internete daha çok reklam vermesi gerektiğine işaret ederek, ‘Şu an Türk şirketler açısından en büyük sorun internetin yeterince yaygın olmaması olarak düşünülüyor, ancak internet kullanan Türkler’in sayısı her yıl yüzde 50 oranında artıyor. İnternet reklamcılığı gözardı edilemeyecek bir boyutta ilerliyor’ dedi.
Devamını oku...
 
Organize Sanayi Bölgeleri Yazdır E-posta

Türkiye'deki organize sanayi bölgelerinin krizden etkilenmemesi; mevcut pazar paylarını yükseltmeleri için internette reklam vermeleri işletmelerine düşük maliyet, yüksek getiri getirecektir. İnternetteki reklam imzanız Google reklamları düşük maliyet, yüksek getirinin adıdır. Türkiye'deki organize sanayi bölgelerini bu haberin devamında bulabilirsiniz.
Devamını oku...
 
Google'dan eğitim atağı! Yazdır E-posta

Google, reklam ajansları, web tasarımcıları, teknoloji ve KOBİ danışmanları ile internet dünyasında kariyer yapmak isteyen yeni mezunlara, internette etkin yer alma ve internet reklamcılığı konularında sertifikalı eğitim verecek.
Devamını oku...
 
Google'ın Microsoft yenilgisi Yazdır E-posta
İnternet arama motoru devi Google, yayınlanan haber, video ve 'podcast'lerin kullanıcılar tarafından toplanıp, yayınlanıp değerlendirildiği internet sitesi Digg.com'u rakiplerinden Microsoft'a kaptırdı.
Devamını oku...
 
Google: "Türkiye ilk 10 pazardan biri" Yazdır E-posta
Google Kıdemli Finansal Analisti Ari Keşişoğlu, Türkiye'nin, kullanıcı sayısı ve kullanım olarak Google'ın dünyadaki ilk 10 pazarından biri olduğunu, Türkiye'deki reklam verenlere ve yatırım çevresine çok daha etkili bir şekilde reklam verme olanağı sağladıklarını kaydetti.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 7 Toplam: 9

Google Translate

arama