Google Reklam Ankara, Google Adwords Ankara, Google Reklamları, Google Sponsor Bağlantı Ankara, Google Arama Ağı Reklam Uzmanı, Adwords Eğitimi, Ankara Adwords Eğitimi - teknoloji
Ana Sayfabiz kimiz?Google ReklamlarıGoogle Reklam Kampanyalarıweb tasarımGoogle İnternet Reklamcılığıvideolarilet
Ana Sayfa
teknoloji
Transistör teknolojisinde devrim Yazdır E-posta
A.A
Transistör teknolojisiyle daha az enerji harcanarak daha çok performans elde edilecek. Hafnium elementini kullanarak transistör teknolojisinde devrim yaptıklarını belirten Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, bu teknoloji sayesinde daha az enerji harcanarak 3 kat daha fazla performans elde edileceğini bildirdi.
Devamını oku...
 
Bilgisayarların kapasitesi artıyor Yazdır E-posta
AA
Işığı yavaşlatmak ve yakalamak için kullanılan yöntem bilgisayarların kapasitesini bin kat arttıracak. İngiltere'nin Surrey Üniversitesi ile Salford Üniversitesinde yapılan ve bilim çevrelerinin saygın dergisi Nature'de yayımlanan araştırmaya göre, ışık tayfının yavaşlatılması, optik ağ üzerindeki verilerin iletilmesini hızlandırıyor.
Devamını oku...
 
Göktürk-2, Türkiye'nin uzaydaki gözü olacak Yazdır E-posta
2004'te geliştirilmeye başlanan Rasat uydusunun, gelecek yıl uzaya gönderilmesi planlanıyor. Türkiye, yeni bir gözlem uydusuna kavuşacak. TÜBİTAK, Türkiye'nin yerel kaynaklarla 'Rasat' uydusunun yapımını sürdürürken, diğer yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB) için TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) ile 'Göktürk-2' isimli yeni bir uydunun yapımına mayısta başladı.
Devamını oku...
 
Askere, açık arazide pusu'yu önleyecek cihaz geliştirildi Yazdır E-posta
A. İzzet Sarıtaş, ilgili yasalar gereği jammer cihazının kullanılmasının özel izne bağlı olduğunu ifade etti.  Uzaktan kumandalı patlayıcılara karşı geliştirilen jammer (frekans karıştırıcı) adlı cihazın Türkiye'deki üreticilerinden biri olan Microdis firması, ilginç bir ürün daha geliştirdi.
Devamını oku...
 
"Baba bunlar uzaylılar mı?" Yazdır E-posta
Yıldız Teknik Üniversitesi Güneş Enerjisi Sistemleri Kulübü’nden (YTÜ-GESK) küresel ısınmaya çözme çalışmalarına katkı geldi.
Devamını oku...
 
Ağaç tüketimini azaltan kâğıt Yazdır E-posta
XEROX’UN, dijital baskı ve kopyalama sistemlerinde kullanılabilecek mekanik fiber kâğıt ürettiği ve bu ürünün ağaç tüketimini yarı yarıya azaltabileceği bildirildi.
Devamını oku...
 
Sıcak ve nem cep telefonlarını da etkiliyor Yazdır E-posta
Aşırı nem ve sıcaklar nedeniyle telefonları bozulan vatandaşlar soluğu cep telefonu bayilerinde alıyor... Sıcakların etkisini artırdığı bugünlerde cep telefonu satıcıları ilginç bir iddiayı da gündeme taşıdı. Cep telefonu satıcılarına göre sıcak ve nemli hava cep telefonlarında oksitlenme yaparak bozulmasına neden oluyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 15 - 21 Toplam: 34

Google Translate

arama